Сторінка кафедри загально правових та гуманітарних дисциплін

Кафедра загально правових та гуманітарних дисциплін

Івано-Франківського навчально-наукового юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія”

про кафедру загальноправових та гуманітарних дисциплін

Кафедра була створена в червні 2016 року на підставі наказу ректора Національного університету «Одеська юридична академія» з метою забезпечення викладання загальноосвітніх дисциплін соціально-гуманітарного циклу.

Кафедра здійснює підготовку студентів бакалаврату і магістратури денної та заочної форм навчання Івано-Франківського інституту.
Основна мета роботи кафедри – формування системи знань студентів у сфері загальнотеоретичної юриспруденції, історико-правових та філософських, дисциплін, політології, мови, підготовка висококваліфікованих фахівців, а також участь у науково-дослідній, організаційній, методичній, виховній роботі Івано-Франківського інституту та університету.

Зміст дисциплін зосереджено на формуванні у студентів системи теоретичних знань і набутті практичних навичок у сфері загально правових та гуманітарних дисциплін, вдосконаленні іноземних мов.

Кафедра загальноправових та гуманітарних дисциплін забезпечує викладання наступних дисциплін: «Історія держави та права», «Теорія держави та права», «Методологія юриспруденції», «Правові системи сучасності», «Логіка», «Правова аргументація та ораторське мистецтво», «Практична логіка», «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Латинська мова», «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)», «Іноземна мова правника», «Філософія», «Політологія», «Академічна доброчесність та професійна етика», «Професійна етика та дисциплінарна відповідальність», «Психологія», «Вогнева підготовка», «Тактико-спеціальна підготовка», «Фізичне виховання», «Професійна юридична комунікація (англ.)».

завідувач кафедри загальноправових та гуманітарних дисциплін

Коритко
Лілія Ярославівна

завідувач кафедри загальноправових та гуманітарних дисциплін Івано-Франківського навчально-наукового юридичного інституту Національного університету «Одеська юридична академія», доктор юридичних наук, професор.

Веде активну наукову та науково-педагогічну роботу. Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 на тему: «Організаційно-правові засади діяльності суб’єктів господарювання Східної Галичини та Буковини в складі Австро-Угорщини».

Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 на тему:

«Становлення і розвиток природоохоронних інститутів в Австро-Угорській імперії: історико-правий вимір (на матеріалах Східної Галичини 1867–1918 рр.)» у 2017 році. Має в своєму доробку більше 140 наукових та науково-методичних праць, з них 2 одноосібні монографії, 2 колективні іноземні монографії, 3 навчальні посібники, 37 навчально-методичних посібників (одноосібних та у співавторстві), у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, індексовані статті у БД Web of Science та Scopus.

За багаторічну сумлінну працю та значний особистий внесок у розвиток юридичної освіти удостоєна Подяки Івано-Франківського міського голови.

Також нагороджена Грамотою Голови Івано-Франківської ОДА.


Пройшла наукове стажування у Європейському Університеті Віадріна у Франкфурті-на-Одері (Федеративна Республіка Німеччина) за фахом «Юридичні науки» та підвищення кваліфікації за програмою «Ефективні методи PR, GR та IR у сфері вищої освіти» у Полтавському державному аграрному університеті 

Викладачі кафедри загальноправових та гуманітарних дисциплін:

На даний час на кафедрі працює 8 викладачів

5 штатних працівників (1 доктор юридичних наук, 1 кандидат історичних наук, 1 кандидат педагогічних наук, 1 кандидат політичних наук, 1 кандидат філологічних наук); 1 на посаді професора кафедри, 3 на посаді доцента кафедри, 1 на посаді старшого викладача кафедри та 3 сумісники – кандидат філологічних наук та 2 старші викладачі.

Зокрема:

Коритко Лілія Ярославівна – завідувач кафедри, доктор юридичних наук, професор.
Безносюк Олег Петрович – кандидат історичних наук, доцент.
Блага Ольга Богданівна – кандидат педагогічних наук, доцент.
Кисляк Леся Несторівна – кандидат філологічних наук, доцент.
Кучера Анна Миколаївна – кандидат філологічних наук, доцент.
Мельник Віктор Михайлович – старший викладач.
Гудзовський Анатолій Миколайович – старший викладач.

Дослідницька робота

Організація науково-дослідної роботи кафедри:

в 2016-2020 роках проводилася в межах загальнокафедральної теми наукових досліджень «Теоретико-правові та гуманітарні основи дослідження державно-правових явищ та окремих проблем громадянського суспільства», затвердженої на засіданні кафедри 30 серпня 2016 року, протокол № 1. Колектив кафедри в 2021-2025 роках здійснює наукові дослідження за темою «Розвиток теоретикоправових та гуманітарних наук – історіософський контент» (протокол № 5 від23грудня 2020 року). 

Також викладачами за цей період впроваджено власні методичні розробки.

Кисляк Л. Н.– 2 методичні розробки: «Викладання навчальної дисципліни Історія української культури у вищих навчальних закладах» та «Інноваційні технології та інтерактивні методи навчання на заняттях «Української мови (за професійним спрямуванням)» та «Історії української культури».

Викладачі кафедри беруть участь у роботі міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, інших наукових заходів.

Протягом 2016-2023 рр. викладачами кафедри захищено дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук

Л. Я. Коритко

(2017 р.), дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук

А. В. Дудич

дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук (2021 р.).

Л. Н. Кисляк

“Мова як засіб комунікації”

З метою залучення студентів до наукової діяльності на кафедрі функціонує науковий студентський гурток “Мова як засіб комунікації” під керівництвом викладачів Благої О. Б. та Кисляк Л. Н. Діяльність гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними комунікативних навичок, а також досвіду одержання знань та умінь через проведення наукових досліджень.

Чому обрати “IFLAW”

01/

Висококваліфіковані викладачі з багаторічним досвідом та науковими досягненнями


02/

Сучасні методики викладання та інтерактивні форми навчання.

03/

Широкий спектр навчальних програм та спеціалізацій у різних галузях права.


04/

Міжнародна співпраця та можливості для стажувань в держорганах

05/

Активна науково-дослідна діяльність з участю студентів у проектах і конференціях.


06/

Практичний досвід через співпрацю з юридичними фірмами та держорганами.