Кафедра цивільного та господарського права і процесу
Івано-Франківського навчально-наукового юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія”
Графік роботи кафедри:
пн– п’ят – 8:30-17:00.
Адреса кафедри:
76006, м. Івано-Франківськ, вул. Максимовича, 13, к. 215.
Електронна адреса:
civillaw_if@onua.edu.ua
Короткий нарис історії та створення кафедри цивільного та господарського права і процесу.
Кафедра забезпечує викладання таких навчальних дисциплін:
Романюк
Андрій Богданович
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Цивільний процес», «Господарське право», «Адвокатура України», «Податкове право».
Коло наукових інтересів – уніфікація та диференціація процесуального законодавства; судова практика як джерело кримінального процесуального права; порівняльне кримінальне процесуальне право; захист у кримінальному процесі та ін. Європейський та світовий досвід у створенні ефективної організації системи кримінального судочинства, забезпечення дієвих гарантій захисту прав та свобод людини у кримінальному провадженні, що може бути використано як у науковій та викладацькій, так і у правозахисній діяльності.
На даний час на кафедрі працює 5 викладачів –
Зліва направо:
зав. кафедри, к.ю.н., доц. Романюк А.Б..; к.ю.н., доц. Павловська Л.В.; к.ю.н., доц. Антонюк У.В..; к.ю.н., доц. Джуган В.О.; к.ю.н., доц. Великорода О.М.
Антонюк Уляна Василівна
Доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Екологічне право», «Земельне право», «Право інтелектуальної власності».
Коло наукових інтересів – екологічні права людини та їх гарантії.
Великорода Олександр Михайлович
Доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Господарсько-процесуальне право», «Сучасні проблеми цивільного права та цивільного процесуального права», «Альтернативне вирішення правових спорів», «Нотаріат України».
Коло наукових інтересів – спрощені порядки провадження у цивільному та господарському процесі; договір довічного утримання.
Джуган Вікторія Олегівна
Доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент.
Забезпечує викладання навчальної дисципліни: «Цивільне право», «Сімейне право».
Коло наукових інтересів: юридична відповідальність суб’єктів цивільного права; сімейне право.
Павловська Леся Володимирівна
Доцент кафедри, кандидат юридичних наук, доцент.
Забезпечує викладання навчальних дисциплін: «Трудове право», «Захист трудових прав», «Право соціального забезпечення», .
Коло наукових інтересів – теоретичні проблеми трудового права, права соціального забезпечення, юридичне забезпечення прав людини у сфері праці.
Всі навчальні дисципліни, закріплені за кафедрою, забезпечені навчально-методичними матеріалами. З цією метою науково-педагогічними працівниками кафедри розроблено понад 20 навчально-методичних комплексів для студентів денної та заочної форм навчання. Зусиллями членів кафедри випущено 23 навчально-методичні посібники.
Колектив кафедри з 2016 по 2020 рік здійснював наукові дослідження за темою «Актуальні питання правового регулювання та захисту приватноправових відносин», а з 2021 року працює над темою «Забезпечення та захист прав та законних інтересів суб’єктів приватноправових відносин в умовах цифрової трансформації суспільства та людиноцентристських тенденцій». За результатами наукових досліджень протягом 2016-2023 років професорсько-викладацьким складом кафедри опубліковано близько 10 монографій, понад 100 наукових статей, викладачі кафедри взяли участь у роботі 20 міжнародних та 40 всеукраїнських науково-практичних конференцій, 6 «круглих столів».
Особливо слід відзначити колективні монографії, видані за авторства викладачів кафедри:
«Розвиток законодавства про охорону довкілля в Україні та Польщі: порівняльно-правовий аспект» (Джуган В.О., 2016 р.), «Розвиток законодавства про юридичну відповідальність у сфері охорони довкілля в Україні та Польщі: порівняльно-правовий аспект» (Джуган В.О., 2016 р.), «Юридична відповідальність у римському праві: витоки та проблеми розвитку. Європейський вектор сучасної юриспруденції: досвід України та Республіки Польща» (Джуган В.О., 2018 р.), «Правове забезпечення екологічних прав в Україні: поняття і види. Наукові здобутки країн Європи в галузі правознавства» (Антонюк У.В., 2018 р.), «Правове регулювання оцінювання впливу на довкілля в Україні» (Антонюк У.В., Джуган В.О., Рига, 2020 р.), «Гармонізація законодавства України та Європейського Союзу у сфері наказного провадження в цивільному процесі» (Великорода О.М., Рига, 2020 р.), «Гарантії екологічних прав в Україні: у контексті наукової та нормативно-правової диференціації» (Антонюк У.В., 2021 р.).
При кафедрі діє науковий гурток «Право інтелектуальної власності в Україні» під керівництвом доцента кафедри Джуган В.О.
Діяльність гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними професійних, особистісних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через проведення наукових досліджень.
За час роботи гуртка з моменту його створення у 2009 році та по сьогоднішній день у ньому брало участь понад п’ятдесят студентів. Члени гуртка активно займаються науковою діяльністю, зокрема, готують статті, доповіді на конференціях, подають роботи на участь у конкурсах студентських наукових робіт. Цілий ряд студентів – членів гуртка – були учасниками студентських науково-практичних конференцій, конкурсів на кращу студентську роботу.
Чому обрати “IFLAW”
01/
Висококваліфіковані викладачі з багаторічним досвідом та науковими досягненнями
02/
Сучасні методики викладання та інтерактивні форми навчання.
03/
Широкий спектр навчальних програм та спеціалізацій у різних галузях права.
04/
Міжнародна співпраця та можливості для стажувань в держорганах
05/
Активна науково-дослідна діяльність з участю студентів у проектах і конференціях.
06/
Практичний досвід через співпрацю з юридичними фірмами та держорганами.